Nu știu cu ce să încep mai întâi, am atâtea lucruri să vă povestesc, încât nu știu ce să aleg mai întâi. Vă povesteam acum câteva ore de vizita mea în Sibiu și de frumoasa noastră călătorie mult prea întortochiată pentru ce ne propusesem. Aș putea începe prin a descrie pozele și imaginile din Sibiu și din popasul făcut de noi în Făgăraș, dar n-am să fac asta pentru că nu vreau să vă plictisesc de la început foarte rău.
[Citeşte mai departe…]O secvență… ca la teatru
Zilele acestea am avut aș spune suficient timp să fac câteva lucruri trăznite. Ce este drept nu m-am pregătit din timp să fac ceva special am lăsat creativitatea din mine să izbucnească din vulcan și să iasă la suprafață. Niciodată nu mi-a plăcut să îmi arânjez treburile din timp, vacanțele și mai ales distracțiile cu prietenii. Cum vă spuneam am profitat de puținele zile libere de Crăciun pentru a face ceva inedit, ceva ce nu am mai făcut până acum și se pare că mi-a și ieșit micuțul meu scenariu. A fost totul instantaneu, nici măcar nu am știut că o să-mi iasă perfect, ca și cum aș fi regizat fiecare secvență în parte.
[Citeşte mai departe…]Durere…
Încă mai stau în fața calculatorului și nu mă pot concentra la ziua de mâine, la ceea ce am de făcut… poate că nici acum nu am putut să depășesc momentul morții bunicii sau poate că aveam un singur lucru important să-i spun… și tocmai ei nu am putut să-i împărtășesc poate cea mai mare bucurie de până acum. Ieri eram foarte fericită pentru că am primit vești bune de la medic, după atâta timp și atâtea temeri aș putea striga: ”am scăpat”, și cu toate astea suferința mea nu a dispărut.
[Citeşte mai departe…]Gala Premiilor Karaoke – Marea Finală
Dacă vă întrebați de ce nu am mai scris nimic o să vă spun simplu că am avut puțină treabă cu micuțul meu aparat foto. Nu că m-aș descurca foarte bine cu el, dar fac eforturi să îl înțeleg cât mai bine și de ce nu să ne completăm la un moment dat. Cum vă spuneam am fost ocupată în ultimul timp cu verificarea pozelor de la Marea Finală a Galei Premiilor Karaoke. Am fost duminică prezentă la decernarea premiilor și cum nu pot să mă dezlipesc de aparat, l-am luat, l-am pus de gât și hai la treabă cu mine.
[Citeşte mai departe…]Mesaje de Crăciun
Mai avem aproximativ o săptămână până la sfânta sărbătoare a Crăciunului. Vă mărturisesc acum că nu m-am pregătit încă pentru acestă sărbătoare, nu din cauza timpului ci pur și simplu nu m-am simțit în stare să pregătesc nimic. Ce știu sigur este faptul că nu voi ajunge acasă așa cum o făceam în fiecare an și asta din mai multe motive. Nu știu nici programul de la serviciu, nici ce vor face prietenii mei, dar cu toate astea mă gândesc cum pot să-i surprind într-un mod cât mai plăcut.
[Citeşte mai departe…]
