Am trecut săptămâna trecută pe lângă casa unui cetățean așa cum fac de obicei când trebuie să merg la televiziune. De ce vă povestesc toate astea? Buna întrebare… vă povestesc pentru că m-am obișnuit cu un micuț personaj ce aparține acelei casei, acelui cetățean. Nu îl cunosc pe propietar nu mă cunoaște, numai că m-am îndrăgostit de ceva ce-i aparține.
[Citeşte mai departe…]Aricel… mititel și drăguțel
Ieri am avut timp să ajung acasă, la țară, să stau puțin cu bătrânii mei și cu fratele meu. Mă plictisisem de atâtea știri despre moartea marelui regizor. Poate că sunt rea acum, dar acum unii îl plâng, alții îl blamează, practic toată lumea vorbește despre asta.
[Citeşte mai departe…]Morăcănosul
Se anunța o zi frumoasă până să mă sune unul dintre șefi să ne facă scandal (mie și lui Marius) că am întârziat la muncă. Am stat tot drumul și m-am întrebat ce-i atâta grabă, mă gândeam că poate au început emisiunile fără noi, dar de azi, de vineri, ciudat.
[Citeşte mai departe…]Paste umplute cu ciuperci pentru cină
Hei bine v-am găsit. V-am cam părăsit zilele acestea, nu că nu v-am citit fiecare blog în parte, ci pentru faptul că nu am mai scris nimic în căsuța mea virtuală. Urât din partea mea, ar trebui să-mi fie rușine că nu am mai adus nici o veste. Vă spun eu zilele acestea nu prea am avut chef de nimic, am început serviciul, am croșetat puțin ieri și în rest m-am uitat la filme și v-am citit.
[Citeşte mai departe…]Sibiu… oraș de poveste
Probabil că de o săptămână v-am zăpăcit spunându-vă că o să scriu despre prima mea vizită în Sibiu, decorațiile de lumini din acele locuri și peisaje mirifice. Acum în sfârșit mi-am făcut un pic de timp să scriu două – trei rânduri despre experiența mea în miez de noapte într-un oraș de poveste, un oraș care te duce cu gândul la cele mai frumoase trăiri, cele mai frumoase sentimente și te face să visezi la ceea ce știi că niciodată nu se va îndeplini.
[Citeşte mai departe…]


